Aquest lloc utilitza galetes pròpies i de tercers. Algunes de les galetes són necessàries per navegar. Per habilitar o limitar categories de galetes accessòries, o per obtenir més informació, personalitza la configuració.

23/12/2020

En el nostre Centre comptem amb un departament de retina y vítreo altament especialitzat

La retina entapissa el globus ocular per dins i és un teixit de tipus nerviós la funció de la qual és traduir les imatges del món a un llenguatge que el cervell pugui interpretar. Les cèl·lules fotoreceptores (cons i bastons) contenen proteïnes sensibles a la llum i mitjançant una cascada de reaccions bioquímiques la converteixen en una senyal elèctrica. Aquesta passa a las següents neurones, que inicien el seu processament i l’envien al cervell on tindrà lloc la visió conscient.

Principals patologies

Les principals patologies que es tracten en aquest departament son:

Tractaments

Oferim tractament farmacològic, teràpies físiques, cirurgía i visió artificial per aquestes patologies:

Farmacològics

Teràpies físiques

Cirurgía de vitrio retina

  • Vitriectomia
  • Cirurgia escleral

Visió artificial

Equip mèdic

El nostre equip està format per cirurgians experts que són referents nacionals i internacionals: 

 

Newsletter